Veelgestelde vragen

Heb je vragen over onze opleidingen, cursussen of praktische zaken? Bekijk de veelgestelde vragen of neem gerust contact met ons op.

Nee er is geen specifieke vooropleiding vereist.

Nee deze zijn alleen toegankelijk voor cursisten en therapeuten van Guasha Opleidingen Santai

De opleiding heeft vanuit de GRO een 20,5 EC’s gekregen. Er zijn veel mensen die deze opleiding combineren met een eigen praktijk, andere baan, gezin of een andere opleiding. Je leert veel in de lessen (op het vlak van zowel theorie als praktijk) en verder is het thuis het studiemateriaal lezen en bestuderen, naast uiteraard oefenen met behandelen. Vanaf module 5 wordt verwacht dat je een casuïstiek verslag gaat schrijven van 3 cliënten die je elk 5x gaat behandelen. De verslaglegging, het zelf oefenen en bestuderen van de lesstof is waar men tijd voor mag maken gedurende de opleiding (van een klein 1,5 jaar).

Standaard is vanaf 9.00 de inloop en beginnen de lesdagen om 9.30 en duren tot 17.00. Theorie- en praktijk wisselen elkaar af tijdens de cursusdagen. De verhouding van lestijd van theorie en praktijk ligt ongeveer op 50%-50%.

Per cursusdag ontvangt men een lesmap. Voor de opleiding hoeven verder geen specifieke boeken worden aangekocht.

Bij het niet kunnen deelnemen aan een bepaalde module, dient men deze wel in te halen bij een andere groep/locatie. Alle modules moeten doorlopen zijn om deel te kunnen nemen aan het examen.

  • Aanwezigheid bij alle modules (bij missen van een les deze wel te hebben ingehaald voorafgaand aan het examen).
  • Casuïstiek verslaglegging moet geschreven zijn en met een voldoende zijn beoordeeld.
  • Je kan de The Whole Shabang cursus tegenwoordig volgen zonder eerst de traditionele Santai Guasha gezichtsbehandeling cursus te hebben gevolgd. De traditionele is een hele ontspannende behandeling inwerkend op het zenuwstelsel te prikkelen, doorbloeding, energiestroom en lymfe drainage stimuleren. Kan ingezet worden zowel als beauty behandeling, als therapeutisch bij klachten als hoofdpijn, sinus klachten en meer. Hierbij werken we vrijwel alleen met handen & de “visjes” als schrapers. Het is een unieke behandeling van 30 stappen die door zowel mannen als vrouwen als heerlijk ervaren wordt… de meeste vallen in slaap en voelen zich erna herboren. 
  • De The Whole Shabang gezichtsbehandeling is nog uitgebreider, met diverse materialen, waaronder spoons, verwarmde “mushrooms” en meer. Deze behandeling wordt ook wel ingezet als “natuurlijke facelift”, uiteraard ook voor ontspanning en bij diverse klachten. Ook wordt er een stukje face-reading in meegenomen. Hele leuke, uitgebreide en interessante cursus.
Tijdens de theorie wordt aandacht besteedt aan onderwerpen uit de Traditionele Chinese Geneeskunde, reflexologie, natuurgeneeskunde, pathologie en fysiologie, diagnostiek en de behandelingstechnieken. Tijdens de praktijk wordt aandacht besteedt aan o.a. materialenkennis, diverse schraaptechnieken, het stellen van een therapeutische diagnose.

Meer informatie

Neem gerust contact op voor meer informatie over onze opleidingen en cursussen.

Interesse in een cursus of workshop?

Ontdek de mogelijkheden en schrijf je eenvoudig in.

Ontdek de mogelijkheden